Інформація

про стан освіти Чугуївського району

 

 

Начальник відділу освіти –  Бєлєвцова Тетяна Владиславівна.

 

Стаж роботи на посаді – 3,5 роки.

 

Дошкільна освіта

В управлінні відділу освіти Чугуївської районної державної адміністрації знаходиться 3 заклади дошкільної освіти та 8 дошкільних підрозділів у складі НВК, у них виховуються 628 дітей. Дошкільною освітою охоплено 93% від загальної кількості дітей від 3 до 6 років.

 

 

Загальна середня освіта

У 2019/2020 навчальному році у районі функціонує 11 закладів загальної середньої освіти, з них:

загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. – 3;

навчально-виховних комплексів – 8.

Всього класів-комплектів – 138.

У закладах загальної середньої освіти навчається 2122 учнів. Середня наповнюваність класів становить 15,4 уч/кл.

 

 

Позашкільна освіта

У районі працюють 3 заклади позашкільної освіти: Чугуївський районний Центр дитячої та юнацької творчості; Чугуївський районний Будинок дитячої творчості; Чугуївський районний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Позашкільною освітою охоплено 2182 дитини, що складає 103 % від загальної кількості учнів.

 

 

Кадрове забезпечення

У закладах загальної середньої освіти працюють 232 педпрацівники, в т.ч. 70 вихователів закладів дошкільної освіти.

 

 

Досягнення вихованців

У 2019 році за підсумками ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів 14 учнів стали переможцями (34% від загальної кількості учасників), виборовши 2 дипломи І ступеню, 4 дипломи ІІ ступеню, 8 дипломів ІІІ ступеню.

У ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови учень Новопокровського НВК здобув диплом ІІІ ступеню, а учениця Есхарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів диплом ІІ ступеню на олімпіаді з української мови та літератури.

В обласному етапі конкурсу-захисту Малої академії наук України взяли участь 16 учасників, 2 з них стали переможцями.

За підсумками обласних щорічних змагань «Спорт протягом життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області у 2018 році юні спортсмени Чугуївщини посіли ІІ місце.

На міжнародних та Всеукраїнських конкурсах художньо-естетичного та туристсько-краєзнавчого напрямків юні таланти Чугуївського району здобули 53 перемоги.

На виконання районної програми «Обдарована молодь» у 2018 році грошовими преміями нагороджено 45 учнів переможців різноманітних конкурсів, та 24 дитячих колективи, які стали переможцями художньо-естетичних конкурсів, туристських та спортивних змагань.

 

 

Матеріально-технічне забезпечення

У районі створюється належні умови для забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти.

Всього у 2019 році для потреб освітньої галузі було залучено з усіх джерел фінансування близько 89 млн. грн : на виплату заробітної плати – 73,6 млн. грн., на будівництво і капітальні ремонти – 2,2 млн. грн., оплату за отримані енергоносії – 7,2 млн. грн., харчування – 1,5 млн. грн., для потреб Нової української школи – 740,4 тис. грн, на поліпшення матеріально-технічної бази та на оснащення ресурсної кімнати – 1,1 млн. грн., на оплату послуг для закладів освіти району – 1,0 млн. грн., на придбання матеріалів та обладнання – 1,2 млн. грн.

На підтримку осіб з особливими освітніми потребами (підготовка тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів, які працюватимуть у перших класах за новим державним стандартом, асистентів учителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням) залучено близько 500,0 тис. грн.

 У 2019 році покращені матеріально-технічні умови у закладах освіти району, зокрема здійснено капітальний ремонт покрівлі Новопокровського НВК. Кошти виділені з обласного бюджету на виконання Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на загальну суму 1113,520 тис. грн.

Протягом року керівниками закладів освіти залучалися інвестиції шляхом участі у обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє». За рахунок залучення інвестицій придбано та здійснено:

  • обладнання для кабінету історії Кам’яноярузького навчально-виховного комплексу. Кошти на цей проект виділені у повному обсязі – 95,685 тис. грн з обласного бюджету, 86,177 тис. грн – кошти Кам’яноярузької сільської ради та 9,5 тис. грн – кошти конкурсанта – громадської організації с. Кам’янояруга;
  • обладнання для спортивної зали Бабчанського навчально-виховного комплексу. Кошти на цей проект виділені у повному обсязі – 147,0 тис. грн з обласного бюджету, 135,0 тис. грн – кошти Великобабчанської сільської ради, 14,7 тис. грн – кошти конкурсанта – громадської організації с. Велика Бабка;
  • капітальний ремонт внутрішніх туалетів Новопокровського навчально-виховного комплексу. Кошти на цей проект виділені у повному обсязі – 125,772 тис. грн – з обласного бюджету, 120,420 тис. грн – з районного бюджету, 21,408 тис. грн – кошти конкурсанта – громадської організації смт Новопокровка;
  • Капітальний ремонт шкільної їдальні Новопокровського навчально-виховного комплексу. Кошти на цей проект виділені у повному обсязі – 109,252 тис. грн – з обласного бюджету, 104,602 тис. грн – з районного бюджету та 18,596 тис. грн – кошти конкурсанта.

У всіх закладах освіти району проведені поточні ремонти навчальних та підсобних приміщень, спортивних залів, всі заклади освіти належним чином були підготовлені до початку навчального року.

Кожен заклад загальної середньої освіти забезпечено новітніми засобами навчання в початковій школі та створено нове освітнє середовище (мобільні меблі для учнів, інтерактивне обладнання з доступом до мережі Інтернет, навчальні осередки для читання та письма, природознавство, математику, мистецтва, ігрова зона з мистецьким осередком, спортивна зала та майданчик.

 

 

Комп’ютерізація та інформатизація закладів освіти

На сьогодні заклади загальної середньої освіти мають 239 комп’ютерів, які встановлені за кошти з різних джерел фінансування, з них 21 в управлінській діяльності. Всі заклади загальної середньої освіти мають комп’ютерні класи, 8 закладів – по 2 класи. Навантаження на один комп’ютер складає 8,8 учнів.

Всі заклади освіти підключені до мережі Інтернет. У 11 закладах встановлено мультимедійне обладнання.

 

 

Організація харчування

У 2019/2020 навчальному році гарячим харчуванням охоплено 2122 учнів району, що становить 100%. Безкоштовним гарячим харчуванням охоплено 587 учнів, із них 211 дітей пільгових категорій.

Вартість харчування учнів складає 18 грн.

 

Підвіз учнів та вчителів до навчальних закладів

У районі вирішено питання щодо регулярного підвезення учнів і педагогічних працівників до закладів освіти. Для учнів та вчителів організовано безкоштовний підвіз до місць навчання/роботи та у зворотному напрямку.

У 2019/2020 навчальному році підвозом забезпечено 365 учнів та 56 вчителів. Всього функціонує 10 шкільних маршрутів. Забезпеченість учнів із сільської місцевості підвезенням становить 100% від потреби.