Відбувся семінар-практикум для відповідальних за музеї

21 листопада в приміщенні ЧР ЦТКЕ УМ (далі-Центр) відбувся районний семінар-практикум для відповідальних за музеї при закладах освіти «Експозиційна та освітня робота в музеях при закладах освіти в умовах сьогодення».
Яким бути шкільному музею сьогодні – одна з ключових завдань семінару, який пройшов у форматі інтенсивного практико-орієнтовного навчання. Такий захід-чудовий майданчик для живого обміну досвідом як із музейним спеціалістом, методистом Харківської обласної станції юних туристів Іриною Пушкар, яка акцентувала увагу на практичній частині підготовки до обласного етапу Всеукраїнського огляду музеїв при закладах освіти та Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів, так і з керівником музею Великобабчанського НВК, який має статус «Зразковий» Оленою Кабак, яка ознайомила з роботою шкільного музею та керівником гуртків ЧР ЦТКЕ УМ Мариною Карауловою, яка розповіла про експонування музейних предметів. 
Семінар дозволив находити нові ефективні форми роботи в шкільному музеї, які сприяють активному використанню його потенціалу в навчально-виховній практиці, тому що сьогодні музеї при закладах освіти стають не просто навчальними кабінетами, але й одним з виховних центрів відкритого освітнього простору, як зазначила у своєму виступі методист Центру Ірина Аккерман.
Результатом участі в семінарі є якісна та змістовна підготовка до участі в районному та обласному етапах огляду музеїв та конкурсу екскурсоводів, які відбудуться в грудні. 
Підводячи підсумки роботи семінару-практикуму, директор ЧР ЦТКЕ УМ Інна Артеменко побажала учасникам перемоги в районному та обласному етапах огляду музеїв та зазначила, що шкільний музей сьогодні – це простір ідей: освітні програми, проекти, технології, тощо, і наше завдання полягає в удосконаленні музейно-освітніх практик, музейної педагогіки, у підтримці відповідальних за шкільні музеї, орієнтовані на професійний творчий пошук, який містить як традиційні, так і інноваційні, новаторські підходи до музейно-педагогічної діяльності. Музей-це те місце, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути у майбутнє.

No Comments

Post A Comment