Відбулася нарада заступників директорів

23 квітня 2020 року відбулася нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи  в режимі інтернет – конференції.  На нараді були розглянуті питання організованого завершення 2019/2020 навчального року, проведення підсумкового оцінювання в умовах дистанційного навчання та організації роботи з дистанційного навчання.

Директор Кам’яноярузького НВК  та заступники директорів закладів освіти з навчально-виховної роботи  поділились напрацюваннями щодо впровадження дистанційного навчання. На рівні кожного закладу створено своє дистанційне середовище. Кожен заклад освіти, враховуючи досвід вчителів, забезпечення учнів комп’ютерною технікою, доступом до мережі інтернет,  організовує освітній процес.

Для дистанційного навчання педагоги району використовують такі програми та освітні сервіси: безкоштовний веб-сервіс для навчальних закладів Google Classroom, Освітній проект «На урок», телеканали, Viber, освітні платформи «Доступна освіта», «Каталог електронних освітніх ресурсів», «Отримання знань», «Мрія – урок», «ТОП-школа», «Віртуальна школа «Ранок», «Мій клас» та інші, а також проводяться онлайн консультації з учнями та батьками з питань навчання з використанням дистанційних технологій, участь у вебінарах, консультації з підготовки учнів 11-х класів до ЗНО-2020.

Комунікація вчителів-предметників з учнями налагоджена, в основному, через особисте спілкування та через класних керівників. Для підвищення мотивації учнів до навчання педагоги району весь час навчаються та намагаються використовувати різноманітні форми пояснення та перевірки матеріалу: проведення он-лайн уроків,посилання на відеоматеріали та презентації до уроків, самостійні роботи, тестування. Педагоги  надають дітям більше підтримки ніж критики, бо діти й так страждають від соціальної їзоляції і вимушеного сидіння вдома.

Особлива увага зверталась на проведення поточного, формувального та підсумкового оцінювання, бо оцінювання є невід’ємною частиною процесу навчання, дистанційне навчання не є винятком. Для забезпечення рівних умов проходження оцінювання усіма учнями рекомендовано Міністерством освіти і науки запровадити гнучкий графік проведення підсумкових контрольних робіт за ІІ семестр та попередньо надіслати учням графіки проведення всіх видів оцінювання.

У межах академічної автономії закладів освіти питання виконання освітніх програм,навчального плану є  внутрішніми питаннями кожного закладу освіти, тому питання підсумкового оцінювання слід обговорити на педагогічних радах, онлайн-конференціях і виробити спільні дії щодо підходів до оцінювання результатів навчання, щоб не перевантажувати учнів. На допомогу закладам освіти методисти Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» розрозробили методичні поради щодо оцінювання навчальних досягненнь учнів в умовах дистанційного завершення навчального року, які стануть у нагоді при організації відповідної роботи  для вчителів  та адміністрації.

Відділ освіти дякує всім освітянам, учням, батькам за їх напрацювання,здобутки  та нові можливості в організації дистанційного навчання.

No Comments

Post A Comment