Відбулася нарада в системі онлайн

31 березня 2020 року у відділі освіти районної державної адміністрації пройшла нарада керівників закладів в режимі онлайн за участю заступниці голови районної державної адміністрації Валентини Волоцкової. На нараді розглядалися питання про пріоритетні завдання галузі «освіта» в умовах карантину, про організацію роботи закладів освіти району у період карантину, про організацію дистанційного навчання, про організацію атестації педагогічних працівників, про організацію роботи з підвищення кваліфікації вчителів, про особливості проведення ЗНО 2020 року та інші.

Валентина Волоцкова, заступник голови районної державної адміністрації, зазначила, що у районі, як у всій країні, введено карантин. У районі здійснюється комунікаційні та організаційні заходи, щоб не допустити поширення хвороби. На даний час це питання в районі головне. Всі ланки цивільної оборони переведені в режим надзвичайної ситуації. Налагоджені комунікації з сільськими та селищними радами. Всі працюють на виконання рішень регіональної та місцевої комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У районі придбано апарати ШВЛ та засоби первинного захисту для медиків. В закладах освіти необхідно посилити інформаційно-роз’яснювальну та профілактичну роботу щодо дотримання санітарних вимог, правил особистої гігієни усіх учасників освітнього процесу.

Особливу увагу було звернено на організацію дистанційного навчання учнів у період карантину. Завідувач методичним кабінетом Віра Кривоніс акцентувала увагу на досвіді закладів освіти з організації дистанційного навчання у перші тижні карантину. Кожен заклад організовував дистанційне навчання, враховуючи досвід вчителів, рівень володіння ІКТ та забезпечення учнів різними засобами зв’язку. Керівникам  закладів освіти було рекомендовано здійснювати системно організацію дистанційного навчання, висвітлюючи щоденно на сайтах закладів освіти, у блогах вчителів матеріали уроків із презентаціями, відеоматеріалами, посилання на цікаві онлайн-платформи та обов’язково вести зворотній зв’язок по виконанню домашніх завдань, вказуючи конкретну дату виконання, електронні адреси, Viber і т.д. Велика відповідальність в умовах впровадження дистанційного навчання покладається на керівників закладів освіти за виконання навчальних програм та контролю за здійсненням якісного освітнього процесу.

Також важливим питанням на даний час є внесення змін до графіка проведення ЗНО випускників 2020 року, атестації педагогічних працівників та підвищення кваліфікації педпрацівників в умовах карантину.

Підсумки наради підвела Тетяна Бєлєвцова, начальник відділу освіти.

No Comments

Post A Comment