У вихованні не буває канікул

Літні канікули – чудова пора,

Сонце, повітря і чиста вода.

Нас загартує далекий похід,

Бо ми – козацький рід.

Літо – пора найжаданіша, найщасливіша для школярів в усі часи і епохи. Саме влітку кожен з них має можливість зайнятися улюбленими справами, відкрити для себе нові й ще не бачені раніше землі, зрештою – просто присвятити увесь вільний час читанню, спорту, спілкуванню з друзями тощо.

Натомість для дорослих – літо чи не найвідповідальніша пора року, адже саме вони мають подбати, щоб дитячий відпочинок був змістовним, корисним і безпечним.

Тому, оздоровлення і відпочинок дітей є одним з найголовніших пріоритетів реалізації соціальних ініціатив в Україні, що в свою чергу виявляє певні показники ставлення держави до проблем підростаючого покоління.

Для дітей літні канікули – це період зміцнення здоров’я, нових знайомств та пригод. А ще – яскравих вражень, творчості, пізнання світу…

Наймасовішою організаційною формою відпочинку та оздоровлення дітей є дитячі заклади відпочинку з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої освіти району.

І ось, 27 травня 2019 року на базі 11 закладів освіти району розпочали роботу дитячі заклади відпочинку з денним перебуванням, в яких відпочили 713 учнів. З них 19 дітей із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 14 дітей – діти-інваліди, 6 – діти, потерпілі від наслідків ЧАЕС, 163 – діти з багатодітних і малозабезпечених сімей та 9 – це діти осіб, визнаних учасниками бойових дій.

Усі заклади відпочинку знаходяться в центрі уваги районної державної адміністрації.

Для дітей було організовано дворазове гаряче харчування за рахунок районного бюджету, за субвенції голів сільських та селищних рад.

Відпочинок у дитячому закладі відпочинку – це час,  коли не потрібно сидіти на уроках, робити домашні завдання і вести щоденники. Перед дітьми відкривається світ цікавих ігор, тренінгів, вікторин, майстер-класів, поїздок, можливість поспілкуватися з однолітками, а також віднайти нових друзів. Це місце – де менше навантажується мозок, а більше працює тіло і святкує душа.

Канікули! Це магічне слово обіцяє цілу низку пригод та розваг.

Тому перед кожним педагогічним колективом було поставлене завдання організувати роботу з дітьми так, щоб вона сприяла справжньому відпочинку кожної дитини  після тривалого навчального року, а через різні конкурси, розважальні ігри, спортивні змагання, екскурсії, роботу гуртків проявити себе в різноманітних напрямках, які, в свою чергу, є продовженням виховного процесу.

Переобладнання класних кімнат у ігрові приміщення – це окрема гордість вихованців, бо створюються вони безпосередньо за їх участі, ця діяльність сприяє мо­білізації та згуртуванню дітей — членів однієї команди.

Невід’ємною складовою роботи закладів відпочинку стали заняття у мовних загонах. В цьому році на базі 10 дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням працювали мовні загони (англійська та німецька мови), в яких 172 дитини в ігровій формі, під час уявних подорожей, змагань на кращого знавця мов вдосконалювали майстерність з володіння іноземними мовами. Під час відвідування мовних занять діти відчули себе частиною світу: розширили власний світогляд, відкрили щось нове та захоплююче у звичних місцях рідної України, вдосконалили знання з іноземних мов та стали мотивованими до їх вивчення у подальшому. Вчителі іноземної мови створили умови, які сприяли зменшенню емоційної дистанції між учнем та іноземною мовою, здійснюючи зв’язки з іншими сферами життя дітей, в яких вони отримували задоволення від спілкування іноземною мовою. Дружня, невимушена атмосфера, увага до учнівської творчості та ініціативи якнайбільше сприяли формуванню в учнів мовленнєвих умінь та комунікативних навичок з іноземних мов.

В дитячих закладах відпочинку кожен день мав тематичну назву, що дало змогу ефективно спланувати виховну роботу. Життя вихованців було насичене різноманітними подіями.

Запам’ятався дітям Міжнародний день захисту  дітей. В цей день відбулося багато-багато цікавого…

Так, у дитячому закладі відпочинку з денним перебуванням «Веселка» на базі Введенського навчально-виховного комплексу цей день пролетів у захоплюючому ритмі під девізом «Різнокольорова планета дітей». Вихованці в цей день і малювали, і майстрували, і танцювали, і дійсно відчули, що це їхнє свято.

А до дітлахів Старопокровського дитячого закладу відпочинку на свято із розважальною програмою завітав справжній клоун.

Вихованці Зарожненського закладу відпочинку «Лісовичок» в цей день поринули у справжню таємничу подорож – гру-квест «У пошуках скарбів». Усі учасники знайшли скарби – морозиво, яке було заховане в справжнісінькій скрині.

Поверталися додому всі задоволені та щасливі!

Один із напрямів виховної роботи в дитячих закладах відпочинку  – краєзнавчий напрям. Це різноманітні екскурсії та подорожі стежинами рідного краю. А юні мешканці Великої Бабки з великим захопленням взяли участь в подорожі історичними вулицями свого рідного села та відчули себе археологами під час Дня археології.

Вихованці дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням «Лелека» (Волохово-Ярський НВК) та «Сонечко» (Новопокровський НВК) з радістю щодня бігли до табору, де їх чекали цікаві ігри, конкурси, свята, вікторини. А їх  було багато: це і день іменинника, день туризму, малі олімпійські ігри, МАЙДАНс, конкурс малюнків на асфальті «Малюємо щастя», вікторина «Квіткові рослини» тощо.

У дитячих закладах відпочинку з денним перебуванням особливу увагу приділяють формуванню в учнів основ здорового способу життя. З цією метою проводилися спортивні естафети та змагання з шашок, тенісу, волейболу, «веселі старти», гра-випробування «Веселкова зірниця», спортивні джунглі тощо.

Велику увагу приділили фізичному, національно-патріотичному вихованню, поваги і шани до народних звичаїв і традицій, краєзнавству у дитячому закладі відпочинку Кам’яноярузького навчально-виховного комплексу. Кожен день у закладі був насичений новими подіями, враженнями, почуттями.

Відпочинкова зміна в Мосьпанівському, Есхарівському та Кочетоцькому  закладах відпочинку запам’яталася малечі цікавими конкурсами, музичними паузами, розважальними програмами, спортивними змаганнями, іграми. Досвідчені вихователі впевнено та вміло вели своїх вихованців по стежці доброти та вірності, сіючи зернятка любові та відповідальності.

Цікавою та пам’ятною для дітей Старопокровського закладу відпочинку стала екскурсія на майданчик військово-патріотичної гри «Пейнт-болл» у місті Харкові. Перебуваючи там, учні змогли стати учасниками гри, а ще й відчути відносини взаємоповаги, взаємопорозуміння, взаємодопомоги.

Здорова нація – здорові діти. Під цим гаслом проводився у всіх закладах відпочинку комплекс заходів із зміцнення здоров’я дітей, пропаганди здорового способу життя: ігри на свіжому повітрі, Олімпійський день, День здоров’я, День спорту, День туризму, спортивно-розважальна програма. Під час проведення заходів увага дітей була сконцентрована на цінності здоров’я, що допомогло задуматися про необхідність бути здоровим, розвивалися творчі здібності, увага і пізнавальний інтерес.

Для організації дозвіллєвої діяльності дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням були залучені позашкільні заклади освіти району – сплановано та організовано роботу гуртків за інтересами, проведення ігор, конкурсів, майстер-класів тощо.

Так, вихованці закладів відпочинку побували в гостях у Чугуївському районному Центрі дитячої та юнацької творчості, де на них чекали веселі розваги: незвичайне малювання фарбами, танцювальний батл, майстер-клас з робототехніки, майстер-клас з шафлу, майстер-клас з хіп-хопу, арт-фестиваль ігрових практик, захоплива гра “Мафія”, спілкування на свіжому повітрі.

А фахівці Чугуївського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді провели для вихованців таборів віртуальну екскурсію «Чугуївський період творчості І.Ю. Рєпіна», гру на виявлення лідерських здібностей «Країна літер»,  день туризму «Туристською тропою разом», рухливі ігри «Народна гра як шлях до пізнання світу», майстер-клас «Вічний дарунок – хустина квітчаста» (історія головного вбрання та майстер-клас із зав’язування хустки).

У дитячих закладах відпочинку з денним перебуванням особливу увагу приділяють екологічному вихованню. Любов до природи рідного краю зміцнювали влаштовані походи до лісу, екскурсії в природу.

Надовго залишаться у дітлахів приємні спогади від проходження екологічно-натуралістичною стежкою «Юннатівські пригоди», яку підготували і провели педагоги Чугуївського Будинку дитячої творчості.

Вже не вперше діти відвідали Фельдман екопарк, де з великою радістю поринули у світ захоплюючих вражень.

Тож, організатори літнього оздоровлення та відпочинку намагалися подарувати дітям згадку про щасливе, безтурботне дитинство, в якому лише яскравими кольорами малюються барви літа…

Все в таборі до душі – і приємні вихователі-вожаті, і забавні ігри та конкурси. Але настав час розставання … Бо віднайти хороших друзів не так вже й легко, а попрощатися з ними набагато важче.

А далі – веселі літні канікули продовжуються, сподіваємося, що вони допоможуть нашим вихованцям набратися нових сил та вражень!

Всім учням бажаємо незабутніх канікул!

No Comments

Post A Comment