У районі працює інклюзивно-ресурсний центр

У листопаді 2018 року у районі створена комунальна установа “Чугуївський районний інклюзивно-ресурсний центр” Чугуївської районної ради Харківської області, який знаходиться у приміщенні Есхарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У Центрі працюють досвідчені фахівці: практичні психологи, учитель-логопед, учитель-реабілітолог, учитель-дефектолог, медична сестра.

Мета діяльності Центру – забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18-ти років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвивальних послуг та забезпечення їх кваліфікованого супроводу.

Протягом 2019 року комплексну оцінку розвитку пройшли 17 дітей, із них – 10 – дошкільного віку, 7 – шкільного.

За результатами обстеження 6 дітей дошкільного віку отримують логопедичну допомогу, 4 – здобувають освіту  в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти.

7 школярів навчаються в закладах загальної середньої освіти за програмами для дітей з інтелектуальними порушеннями: 6 – за програмами для дітей із затримкою психічного розвитку, 1 дитина навчається з урахуванням програми для дітей із порушенням зору.

Окрім цього, в Центрі надаються психолого-педагогічні, корекційно-розвивальні послуги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої освіти. Таку допомогу протягом квітня-травня 2019 року отримали 9 дітей, із ними проведено 38 корекційно-розвиткових занять. 

No Comments

Post A Comment