У Кам’яноярузькому НВК відбувся семінар учителів початкової школи

03 березня 2020 року на базі Кам’яноярузького НВК відбулося засідання районного методичного об’єднання учителів початкової школи за темою: «Інтеграція ключових умінь ХХІ століття в навчальні предмети Нової української школи».

Тема зацікавила багатьох педагогів району. Адже головним завданням освіти є підготовка молоді до сучасного життя, тобто формування в неї необхідних компетентностей, а одним із засобів їх формування є інтеграція навчальних предметів.

Учасники семінару мали змогу відвідати урок математики в 3-му класі (учитель Панкратова Л.П.), виховний захід на екологічну тему в 1-му класі (учитель Проскурніна Ю.В.).

Педагоги вміло через інтеграцію здійснювали особистісно-зорієнтований підхід до навчання, учні самі обирали «опорні» знання з різних предметів з максимальною орієнтацією на власний досвід, тим самим формували цілісну систему знань і вмінь третьокласників, розвивали їх творчі здібності та потенційні можливості, створювали оптимальні умови для розвитку мислення учнів, оптимізували пізнавальну діяльність учнів на уроці, ефективно реалізували виховні функції навчання. Тому навчальний процес був організований пожвавлено, позбавляв від перевтоми, був цікавим.

Ініціатива інтеграції була продовжена і  під час проведення виховного заходу. Це спонукало до формування духовно багатої особистості, вихованню учнів у дусі найкращих людських цінностей.

Підсумок семінару зробила методист методичного кабінету відділу освіти Н. Алексенко, яка надала методичні рекомендації для ефективного проведення інтегрованих уроків. Акцентувала увагу присутніх на тому, що інтеграція – необхідна умова сучасного навчального процесу, що інтеграційні процеси в освіті тривають, і вони різноманітні, але мета їх одна – розвинена, креативна особистість,  здібна до творчого пошуку.

No Comments

Post A Comment