Шкільні бібліотеки як обов’язковий структурний підрозділ НУШ

09 жовтня 2019 року в актовій залі відділу освіти відбулася нарада-семінар для бібліотекарі закладів загальної середньої освіти району за темою «Шкільні бібліотеки як обов’язковий структурний підрозділ НУШ».

Під час  наради-семінару акцентувалося, що сучасна система освіти переживає етап реформування та повного перезавантаження. Нова українська школа (НУШ) – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у житті.   Шкільні бібліотеки є обов’язковим структурним підрозділом  НУШ та важливим складником сучасного освітнього середовища. Тому головною метою діяльності шкільних бібліотек є забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування всіх учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави.

В умовах швидких трансформаційних змін першочерговим завданням для шкільної бібліотеки є перетворення її з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації у центр дослідження, відкриття, творчості та інноваційної педагогіки.

Також особливу увагу було звернено, що  відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 20.08.2019  № 1/10-2855 «Щодо виконання наказу     Міністерства освіти  і науки України від 12.08.2014 № 931» з 01 по 31 жовтня 2019  проводиться  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Задля сприяння реалізації основних пріоритетів НУШ, зокрема, створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості, формування покоління, яке здатне вчитися упродовж всього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства, цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

Шкільним бібліотекарям було надано рекомендації щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, які розроблені ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України  ім. В. О. Сухомлинського.

Разом з тим учасники наради-семінару обговорили план заходів щодо  забезпечення підручниками учні закладів загальної середньої освіти у 2019/2020  та 2020/2021 навчальних  роках та підвели  підсумки роботи закладів освіти щодо вибору та замовлення підручників для  2,6 та 11 класів.

No Comments

Post A Comment