СЕМІНАР-ТРЕНІНГ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

14 травня 2019 року в Есхарівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області відбувся семінар-тренінг за темою: «Наступність в освіті: блочно-тематична організація освітнього процесу на засадах інтеграції (ЗДО-ПОЧАТКОВА ШКОЛА)».

Семінар проходив під гаслом: «Інтеграція – це перехід кількості в якість». У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти району. 

Учасники семінару відвідали ранкову зустріч  у середній  (інклюзивній) групі, яку проводила вихователь Дегтяренко Г. С. Присутні побачили як організувати ранкову зустріч, які форми і методи при цьому можна використати, як зробити, щоб спілкування дітей між собою та вихователем  сприяло продуктивній  діяльності протягом дня та розвитку емоційної сфери дітей.

«Всі знання виростають з одного коріння – навколишньої дійсності, мають між собою зв’язки, а тому повинні вивчатися у зв’язках», – сказав Ян Коменський. Саме тому Есхарівський дошкільний навчальний заклад у своїй роботі використовує блочно-тематичну організацію освітнього процесу на засадах інтеграції. Завідуюча Слабінська О.С. презентувала досвід роботи закладу «Інтегрований підхід в освіті. (ЗДО-ПОЧАТКОВА ШКОЛА)».

Учасники семінару були присутніми на інтегрованих заняттях «Весняна пора» у старшій групі (вихователь Петіна А.С.) та «На гостинах у бабусі» з пріоритетом народознавства  у  молодшій групі (вихователь –  Миланка Т.В.), де мали можливість побачити інтегрований підхід до організації освітнього процесу  і формування практичних навичок у різних видах діяльності.

Корисним і пізнавальним для присутніх був інтерактивний блок:

  • Вправа «Знайомство-привітання»;
  • Робота в групах;
  • Мозковий шторм «Асоціації»;
  • Інтерактивна вправа «Заморочки з бочки»;
  • Руханка «Весела розминка»;
  • Вправа «Павутинка-планування». Моделювання освітньої діяльності для першого класу на засадах інтегрованого підходу.

Підбиваючи підсумки роботи,  учасники семінару поділилися своїми враженнями, висловили слова вдячності організаторам семінару за змістовність та творчий підхід. 

No Comments

Post A Comment