СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

3 січня 2020 року у відділі освіти Чугуївської районної державної адміністрації  було проведено семінар для керівників закладів дошкільної освіти та відповідальних за роботу дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів.

Під час роботи  семінару розглянуто такі питання:

 1. Реалізація завдань дошкільної освіти в Чугуївському районі у 2019 році та перспективи розвитку на 2020 рік.
 2. Реалізація компетентнісного та діяльнісного підходів в освітньому процесі закладу дошкільної освіти в умовах варіативності програм.
 3. Про забезпечення якості та доступності дошкільної освіти.
 4. Про підготовку до проведення обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини» у 2020 році.
 5. Про організацію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
 6. Про електронну реєстрацію до закладів дошкільної освіти.
 7. Про порядок складання і подання обов’язкової статистичної звітності за формою 85-К у електронному вигляді в системі ІСУО.
 8. Про організацію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Учасники семінару брали активну участь в обговоренні питань порядку денного. Особливий інтерес присутніх викликали виступи завідувачів закладів дошкільної освіти.

Леоненко Л.І. (завідуюча Кочетоцьким ДНЗ) розповіла про участь в публічних консультаціях Міністерства освіти і науки України, які відбулися

20 листопада 2019 року у м. Харкові  (брали участь Харківська, Донецька та Луганська області). Вона поділилася враженнями від зустрічі з представниками  міністерства, колегами з інших областей, батьківською громадськістю. Леся Іполитівна розповіла про плани Міністерства освіти і науки України щодо розвитку якісної дошкільної освіти.

Слабінська О.С. (завідуюча Есхарівським ДНЗ) розповіла про організацію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти. Детально представила алгоритм створення інклюзивних груп, команди психолого-педагогічного супроводу, розповіла про особливості роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти в умовах інклюзивного навчання. Присутні на семінарі цікавилися питаннями розробки індивідуальних програм розвитку дитини з особливими освітніми потребами, створення освітнього середовища для дітей, роботи команди психолого-педагогічного супроводу.

Маслова С.В. (завідуюча  Новопокровським ДНЗ) поділилася досвідом роботи щодо участі в конкурсі «Кращий вихователь Харківщини».

Підбиваючи підсумки семінару, учасниками були запропоновані кроки до забезпечення дітей якісною дошкільною освітою у 2020 році, а саме:

 • збільшення частки охоплення дітей дошкільною освітою;
 • подолання черги у закладах дошкільної освіти;
 • урізноманітнення форм освіти дітей дошкільного віку;
 • підтримка дітей з особливими освітніми потребами;
 • підвищення статусу працівників у сфері дошкільної освіти.
No Comments

Post A Comment