Робота закладів дошкільної освіти Чугуївського району в умовах карантину

На виконання  наказу Міністерства освіти і науки України від  16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню  коронавірусу  СOVID-19»  відділом освіти Чугуївської районної державної адміністрації видано відповідний наказ від 27.03.2020 № 33 «Про організацію роботи закладів освіти району в умовах карантину» щодо організаційних заходів  для запобігання поширенню коронавірусу СOVID-19 в закладах освіти Чугуївського району, у тому числі закладах дошкільної освіти.

Керівниками закладів дошкільної освіти були здійснені такі заходи:

 • Видано наказ «Про роботу закладу дошкільної освіти в період карантину», який був  оприлюднений на сайті кожного закладу дошкільної освіти та доведений до відома всім працівникам цього закладу.
 • Педагогічні працівники, крім проведення освітньої діяльності, здійснюють організаційно-методичну  роботу  під час дистанційного режиму роботи.
 • Усі педагогічні працівники склали індивідуальний план самоосвіти в період карантину, що передбачає зокрема, наявність інформації про результат, якого має досягти освітянин після виконання плану.
 • Усі інші працівники закладів дошкільної освіти виконують свої функціональні обов’язки в умовах карантину відповідно до чинного законодавства (тарифна відпустка, відпустка  гнучкий графік роботи).
 • У період карантину педагоги працюють дистанційно відповідно до індивідуального  плану і, за результатами виконання цього плану, звітують. При цьому працівники  саморегулюють свій робочий час, зокрема початок та закінчення робочого дня.
 • Для ефективної організації освітнього процесу здобувачів освіти закладів дошкільної освіти в умовах обмеження освітнього  процесу, рекомендовано  використовувати форми дистанційного навчання дітей дошкільного віку від 2 до 6 років, за умови присутності їх батьків.
 • Налагоджено зв’язок між всіма учасниками освітнього процесу (вихователі, батьки, діти). Для цього кожним закладом дошкільної освіти створено групи у вайбері (вихователі, батьки). Для зворотнього зв’язку використовуються такі інструменти: відправлення миттєвих повідомлень, участь в обговореннях на форумах, створення оголошень, розміщення новин тощо.
 • Створено приватну групу «Дошкілля Чугуївського району» у фейсбуці, яка націлена на безперервну освіту, на оволодіння педагогами, батьками та вихованцями навичок спільної освітньої взаємодії: педагог-батьки-дитина, на формування в дошкільнят ключових компетентностей.
 • Форми звітності встановлено керівником у кожному закладі дошкільної освіти індивідуально. Саме керівник закладу визначає форму обліку робочого часу працівників.
 • Педагоги, які не мають вдома комп᾽ютера можуть застосовувати будь-які пристрої та інструменти для здійснення обміну інформацією. 
 • Інформацію про роботу з дітьми заклади дошкільної освіти висвітлюють на сайтах та в соціальних мережах.

 

У організації дистанційного навчання педагоги закладів дошкільної освіти  використовують:

 – Інтернет-ресурси для дітей дошкільного віку, їх батьків та вихователів. Українські пізнавальні сайти

 

 1. Найбільша освітня платформа для дошкільниківlearning.ua/
 2. Вчи.юа– онлайн-платформа, де діти старшого дошкільного віку та учні початкових класів вивчають математику в інтерактивній формі –com.ua/
 3. РОЗУМНИКИ. Педагогічні ігри– захоплюючі навчальні програми –info/
 4. «Весела абетка»http://abetka.ukrlife.org/– українські абетки, казки, читанки, скоромовки, загадки, прислів’я.
 5. Авторський блогhttp://natalyagurkina.ucoz.ua-Наталя Гуркіна – казки, загадки, вірші для дітей.
 6. «Левко»http://levko.info– дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, а також тут можна знайти поради до різноманітних саморобок, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, матеріали для дитячих свят.
 7. «Соняшник»– http://sonyashnik.com – розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.
 8. Авторський блог– http://www.zrobysama.com.ua/ – блог про речі, які можна зробити власноруч: листівки, альбоми, скрапбукінги, декор, вишивки.
 9. in.ua– http://maluk.in.ua/ – сайт для малят та батьків: розвиваючі ігри, творчість.
 10. «Казкар» – http://kazkar.info/ – зібрання найкращих казок з усього світу: англійські, німецькі, французькі, індійські та наші рідні українські казки. Не забули і про великих казкарів: Шарль Перро, брати Гримм, Олександр Пушкін, Леся Українка.
 11. «Дерево казок»– http://derevo-kazok.com.ua/ – на ресурсі зібрано безліч казок українських та зарубіжних авторів. Твори можна слухати онлайн, читати та навіть дивитися відео.
 12. «Нашим діткам»– http://www.nosiki.cv.ua/ – матеріали для раннього розвитку дітей, музичні альбоми дитячих гуртів та виконавців, «мінуси», ноти, музичні сценарії до дитячих свят та ранків, матеріали для розвитку творчих здібностей, кліпи з мультиків (пісеньки), багато книжок, журналів для дітей, казки від сучасних авторів, загадки та віршики на будь-які теми (також англійською).
 13. Дитячий портал «Пустунчик»– https://pustunchik.ua/ – фоно- та відеотека українською мовою. Завдання у вигляді вікторин та тестів.
 14. Музичний сайт для дітей «Музична абетка»– http://muzabetka.com.ua – збірка музичних треків, нотна грамота, музичний словник, методичні рекомендації із музичного виховання, музичні ігри.
 15. Сайт «Baby-sos» «Аудіокнижки українською»– http://baby-sos.com – сайт допоможе Вам і вашим дітям пірнути у світ краси, гри, казки, музики, малювання, фантазії та творчості.
 16. «Країна міркувань»– http://www.child-thinking.com.ua – на сайті розміщено завдання, які розвивають просторове мислення, увагу, пам’ять та логіку.
 17. Український логопедичний сайт Logopedia.com.ua– http://www.logopedia.com.ua/– сайт для батьків та вихователів, які дбають про мовленнєвий розвиток дитини: поради, ігри, вправи.
 18. Канал «Освіта дитини ХХІ століття»
 19. https://www.youtube.com/channel/UCYEA0vxmjI8FynI4QRqf64g– канал YouTube мультфільмів, розвивальних відео та пісень для дітей різного віку.
 20. Розвивальні мультфільми українськоюмовою – https://www.youtube.com/watch?v=lCi1uJ7bBSQ
 21. Науково-популярний журнал «Пізнавайка» – http://www.poznavayka.org/uk/- сайт присвячений самим різним наукам: хімія, математика, астрономія, зоологія. Є дещо з нетрадиційної науки: уфологія, гіпноз, наукові гіпотези.
 22. «Мамине сонечко»– http://www.mamynesonechko.in.ua/ – сайт-зібрання порад та прикладів організації дозвілля дітей: розваги, навчання, рукоділля.
 23. «Абеткаland» – http://abetkaland.in.ua/ – структурований сайт із матеріалами по дошкільній освіті: планування, методика, заняття, сюжетно-рольові ігри, гуртки та сценарії ЗДО.
 24. «Розвиток дитини»– https://childdevelop.com.ua/ – підбірка матеріалів для відповідальних батьків та вихователів: виховання та психологія дитини, дошкільне виховання освіти, підготовка до школи, розваги, дипломи, нагороди тощо.
 25. 900 презентацій для дошкільниківhttp://900igr.net/ – збірка презентацій: колір, форма, їжа, живий та неживий світ, людина, країни тощо.

 

 

No Comments

Post A Comment