ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ДО ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання  – обов’язкове випробування для тих учнів, які прагнуть вступити до вишу та в здобувати вищу освіту. Цей вид перевірки знань випускників закладів освіти має низку особливостей і вимог як щодо опрацювання навчального матеріалу, так і щодо психологічної готовності учнів.

Іспит у будь-якій формі — державна підсумкова атестація чи зовнішнє незалежне оцінювання — стресовий період як для учнів, їхніх батьків, так і для педагогів, керівника. Психологи стверджують: незалежно від рівня знань більше шансів на успіх має той, хто не панікує й усвідомлено готується до іспитів. Підкажіть це учням, педагогам, батькам, щоб вони ні себе, ні вас не вганяли у стрес.

Якщо під час підготовки до ЗНО випускники отримають необхідну підтримку з боку батьків та педагогів, вони впевненіше почуватимуться під час самого тестування. А це, безумовно, позитивно вплине на результат.

 

Поради батькам випускників щодо підготовки до проходження ЗНО.

      – Оберігайте свою дитину від надмірної тривожності, адже це може негативно вплинути на проходження тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, однак через брак життєвого досвіду впоратися з ним їй значно складніше. Тож станьте для неї прикладом урівноваженості та впевненості.

     – Підтримуйте впевненість дитини у власних силах, частіше хваліть, підбадьорюйте. Адже страх припуститися помилки підвищує ймовірність реально помилитися під час тестування.

    – Стежте за самопочуттям дитини та графіком її навчання, аби вчасно запобігти перевтомі.

    – Стежте за раціоном харчування дитини, адже під час інтенсивного розумового напруження організм, що росте й розвивається, потребує поживних речовин і збалансованого комплексу вітамінів. Лікарі радять вживати більше риби, сиру, горіхів та кураги, які стимулюють роботу головного мозку.

   – Допоможіть дитині навчитися орієнтуватися в часі та правильно його розподіляти. Тоді вона вмітиме концентруватися протягом усього тестування. Це сприятиме її спокою й позбавить від зайвої тривожності. Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок.

 

      Поради випускникам щодо підготовки та проходження ЗНО

 

                          Послідовність підготовки до ЗНО

     –   Розробіть план підготовки до ЗНО: визначте обсяг роботи на кожен тиждень,  день. Заплануйте, коли саме ви вивчатимете той чи той розділ, ту чи ту тему. Психологи радять розпочинати з найцікавішої теми — це допоможе швидко звикнути до режиму роботи.

     –  Після кожної години занять обов’язково робіть перерву на 10 хвилин. А після 2-3 годин роботи можна перепочити вже півгодини, наприклад, поїсти, вийти на свіже повітря тощо. Через 3-4 години занять відпочивайте не менше 2 годин. Напередодні складання ЗНО добре виспіться та відпочиньте.

    –  Заздалегідь підготуйте все необхідне в день тестування: одяг, документи (паспорт або свідоцтво про народження, Сертифікат, запрошення), дві чорні гелеві ручки, годинник, негазовану воду в прозорій пляшці.

 

                      Засвоєння та систематизація навчального матеріалу

– Задля того щоб швидше та легше засвоїти велику кількість фактологічного матеріалу, складіть план, намалюйте схему або напишіть конспект, доберіть приклади з практики. Якщо є потреба, зверніться по допомогу до батьків.

–  Випишіть основні дати, визначення, формули тощо на окремий аркуш та прикріпіть його туди, куди найчастіше спрямований ваш погляд.   

–  Намагайтеся зрозуміти нову інформацію, а не запам’ятати її суто механічно.

–  Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед іспитом, аби не забути раніше засвоєне. За два тижні до тестування займайтеся лише повторенням та закріпленням раніше вивченого матеріалу.

 –  Попросіть когось із рідних або друзів послухати ваші відповіді на найскладніші запитання, аби перевірити рівень засвоєння інформації.

 –  Обов’язково прагніть до хорошого результату. Не налаштовуйтеся на те, що можете не впоратися із якимось завданням. Вірте у власні сили та знання.

 

Поведінка під час ЗНО

  • Виходячи з дому, переконайтеся, що ви взяли всі необхідні речі. До пункту тестування намагайтеся прибути завчасно, а тому залиште собі додатковий час на непередбачувані обставини, як-от проблеми з транспортом, затори тощо.
  • Під час тестування дотримуйтеся правил поведінки, передбачених процедурою ЗНО.
  • Під час роботи над тестом будьте максимально зосередженими: перш ніж виконувати завдання, уважно прочитайте інструкцію. Адже неуважність є однією з причин допущених помилок.
  • Стежте за часом і раціонально розподіляйте його.
  • Будьте уважними під час оформлення бланків відповідей. Адже помилки призведуть до анулювання результату завдання.
  • Якщо під час проведення тестування помітите порушення офіційно визначеної процедури, — подавайте апеляцію. Її потрібно написати одразу після завершення тестування, не виходячи з аудиторії. Апеляцію щодо несправедливого, на ваш погляд, оцінювання ваших знань можна подати одразу після отримання Сертифіката.
No Comments

Post A Comment