Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти

22 листопада 2019 року на базі відділу освіти Чугуївської районної державної адміністрації  відбувся семінар спеціалістів психологічної служби закладів освіти району «Булінг як психолого-педагогічна проблема та шляхи її вирішення». На семінарі були присутні  спеціалісти служби у справах дітей Чугуївської районної державної адміністрації, Районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, перегоги-організатори закладів загальної середньої освіти району.

Мета семінару – розширення знань про булінг, його види та прояви в учнівському середовищі, формування негативного ставлення до проявів булінгу, розвиток навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій,  спільний пошук шляхів  попередження насильства та булінгу  в шкільних колективах.

Правозахисник, координатор ХУІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Харківській області Юрій Чумак  презентував документальний фільм «Булер» з даної теми, в якому зосереджено увагу на особливості поведінки дитини, яка зазнає цькування .

Протягом спілкування було обговорено зміни в законодавстві щодо протидії булінгу, ознаки булінгу, шляхи запобігання йому та алгоритм дій реагування на випадки цькування в закладах освіти.

Світ взаємин підлітків – це дуже закрита сфера для дорослих. Але дорослі мають шукати шляхи, щоб достукатися до кожного серця дитини та навчити дитину поважати свою гідність та гідність ближнього.

Означено причини, прояви та наслідки булінгу , міжособистісну взаємодію учасників освітнього процесу з питань профілактики насилля у навчальному закладі.

На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках молоді. Актуальність цього питання підтверджується тим, що в наш час збільшується кількість фіксованих випадків цього явища у вигляді насильства, жорстокості, адикції та девіантної поведінки серед молоді.

Особливу увагу потрібно звернути на кібербулінг, який здійснюється через електронні листи, SMS-повідомлення, розміщення відео в Інтернеті.

Учасники семінару отримали буклети «Кампанія проти кібербулінігу» та правові пам’ятки «Безоплатна правова допомога».

Підводячи підсумки семінару, учасники семінару  наголосили на важливості співпраці служб у справах дітей, педагогів, працівників психологічної служби, батьків та здобувачів освіти у профілактиці та подоланні цькування.  

Тож будьмо толерантними один до одного, до самих себе. Добро – це основа світу, людина починається з добра, тож пам’ятаймо, що ми – Люди!

No Comments

Post A Comment