Педагоги навчаються

20 листопада у Новопокровському НВК відбулося заняття дискусійно-практичної платформи «STEM-освіта: формування ключових компетентностей для життя». 22 педагоги району взяли активну участь в обговоренні проблем розвитку STEM-освіти. Педагоги Новопокровського НВК показали широкий спектр впровадження напрямків STEM-освіти в навчально-виховний процес на кожному етапі навчання. У початковій школі формування навичок дослідницької діяльності відбувається у формі, доступній для певного віку, психічно-ментального розвитку дітей, закладання основ обізнанності зі STEM-галузями й професіями. Особливо системно залучаються учні до STEM-освіти у класах, які працюють за науково-методичним проектом «Інтелект України». На всіх уроках вони інтегровано вивчають математику, географію та інші науки, подорожують по світу, вивчаючи карту, навчаються читати, співати. Присутні стали учнями на уроці еврики та особисто кожен навчався розв’язувати винахідницькі задачі та складати до них алгоритми.

У середній та старшій школі на уроках природничих дисциплін збільшується поінформованість учнів зі STEM-предметів і професій, а також акадамічних вимог у STEM-галузях. STEM-навчання відрізняється від звичайного навчання тим, що урок побудований не навколо вчителя, а вцентрі уваги – практичне завдання чи проблема. Учні вчаться знаходити способи вирішення не в теорії, а безпосередньо через спроби та помилки. Учитель фізики показав як формуються навички дослідницької діяльності учнів через використання дослідів, на уроках біології присутні взяли активну участь у квесті, розробляли пропозиції щодо охорони повітря, водних ресурсів, лісів, тваринного світу, проблеми сміття.

У навчальному закладі учнівську молодь готують до успішної післяшкільної зайнятості й освіти. При цьому на будь-якій стадії ця система «зводить мости» і з’єдную шкільні й позашкільні можливості та форми навчання. Учні навчального закладу беруть активну участь та перемагають в різноманітних конкурсах, дослідницькій роботі та відвідують гуртки практичної спрямованості, де навчаються на практиці поєднувати знання та вміння. Для учасників семінару було проведено майстер-класи по виготовленню ляльки-оберегу та лепбуків. На базі Новопокровського НВК проводиться гурток з робототехніки, який із задоволенням відвідують діти. Для учасників семінару керівник гуртка та вихованці показали свої винаходи та продемонстрували роботу та механізм створення роботів.

Навчальний заклад та всі учасники семінару будуть працювати над впровадженням STEM-технологій у навчально-виховний процес бо коли йдеться про вичення предметної сфери STEM, це не просто навчання писати програмний код, або навчання заробити великі гроші. Це спосіб допомогти сьогоднішнім дітям вирости новаторами, двигунами розвитку людства, цілеспрямованими, творчими особистостями.

No Comments

Post A Comment