Новий сезон юних науковців Чугуївського району

Майбутнє України залежить не від розмірів її території чи потужності виробництва, а від інтелектуальної могутності та творчого потенціалу нації, і Мала академія наук – це кузня знань і майстерня дум, це радість спільної творчості друзів по науці. 

З 10 по 13 грудня 2019 року в Чугуївському району пройшов районний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. В конкурсі взяли участь 24 учні із Чугуївського району, Малинівської та Чкаловської громад.

Учасники  Малої академії своєю сумлінною працею підтвердили, що зерна науки і знань впали в благодатну землю і ростуть, розквітають відмінними оцінками в класних журналах, множаться дослідженнями та власними відкриттями майбутніх академіків і авіаконструкторів, лікарів і політиків, майбутніх будівничих нашої України.   

За багаторічною традицією щороку відбувається відкриття Малої академії наук. Так сталося і цього разу, коли Чугуївський районній Центр туризму, краєзнавства та екскурсій гостинно зустрічав учасників конкурсу для захисту науково-дослідницьких робіт.

Свято відкрила Лідія Волосенко, заступник начальника відділу освіти Чугуївської районної державної адміністрації, яка звернулася до всіх, кого зігріває своїм теплом, не дає спокою жага  пошуку, жага відкриття та натхнення, та привітала юних обдарувань із початком нового сезону наукової діяльності Малої академії наук та зазначила, що  XXІ століття – це століття освіти і духовності, пріоритетності знань і швидких змін, відтак, навчання набуває нових ознак: потрібно вчитися здобувати знання.  І перші наукові кроки, і всі зусилля не пропадуть даремно, а допоможуть як досвід і у додатковій освіті, і професійному самовизначенні, тому  впевнена, що любов до науки  «манівці» збережуть назавжди. А ще побажала всім учасникам  нових перемог на шляху самоствердження та високих результатів, успіхів  та наснаги, зростання золотого зерна дитячої обдарованості для майбутнього України, яке твориться вже сьогодні.

У вітальному зверненні до юних дослідників  Анна Букій, методист Комунального закладу «Харківська обласна Мала академія наук», та Віра Кривоніс, завідувач методичним кабінетом відділу освіти Чугуївської районної державної адміністрації, побажали вдалих виступів, на яких можна висувати нові гіпотези, версії, сумніватися, шукати відповіді на питання  разом із педагогами-наставниками, а також сміливо ставити незвичні експерименти, здобувати знання своїми силами, звершувати нові відкриття та гідно долати труднощі

Ведучі свята запросили учасників до кола однодумців та запропонували таку формулу успіху: за будь – яких обставин посміхатися, бо успіх не любить похмуре обличчя. А щоб юні науковці запам’ятали цікаву мить першого кроку до успіху у своєму  житті, старші наставники подарували дітям міні-свитки з дерева побажань.

Єдиний шлях, який веде до знань  ̶  це діяльність, тому юні дослідники дали обітницю, в якій присяглися з вогником служити науці, займатися

дослідженням з інтересом,

перед труднощами не здаватися,

не падати духом при негараздах,

досягати поставленої мети

та радіти успіхам інших.

За підсумками конкурсу визначено 7 переможців, які продовжать змагатися на обласному етапі. Це учні  із Волохово-Ярського, Новопокровського, Тернівського, Зарожненського, Введенського, Великобабчанського навчально-виховних комплексів та Есхарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Побажаємо їм успіхів.

Кажуть, що у кожної людини є момент, коли доля говорить: «Даю тобі шанс. Доведи, на що ти здібний». У кожного з учасників свої сходинки до перемоги, свій шанс, і нехай таким шансом для  юних науковців  Чугуївщини стане участь у Малій академії наук.

No Comments

Post A Comment