Надзвичайні ситуації в регіоні

15 квітня 2020 року відбувся вебінар з відповідальними особами за цивільний захист у закладах освіти району. Під час наради розглядались такі питання;

  1. На Харківщині оголошено надзвичайну ситуацію у зв’язку з пандемією COVID-19. Відповідне рішення ухвалили 21 березня під час засідання обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

2.Чим відрізняються надзвичайні стан і ситуація?

Відповідно до діючого законодавства, під надзвичайною ситуацією слід розуміти ситуацію на окремій території, в межах організації, на водотоці чи водоймі, за якої порушуються нормальні умови життя населення. Надзвичайна ситуація може бути державною, регіональною, місцевою, об’єктовою.

Режим надзвичайної ситуації відрізняється від надзвичайного стану тим, що він не обмежує права і свободи людей. Але встановлює певні обов’язки для громадян, зокрема:

  • дотримуватись правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях;
  • до прибуття аварійно-рятувальних підрозділів вживати заходів для рятування населення і майна;
  • дотримуватися режимів захисту від епідемії, радіації тощо.

Надзвичайний стан є особливим правовим режимом, що обмежує певні конституційні права людей та надає додаткові повноваження органам державної влади. Надзвичайний стан оголошується у разі наявності реальної загрози безпеці громадян або конституційному ладові, усунення якої іншими способами є неможливим.

Слід зазначити, що деталі введення на території України надзвичайного стану можуть змінюватися РНБО залежно від обставин.

3.Пожежі на відкритих місцевостях Харківщини набирають обертів.

Протягом минулої доби підрозділи Служби порятунку здійснили 68 виїздів на гасіння сухої трави, хвойної підстилки, листя, очерету та сміття

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області вкотре закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів та на відкритих територіях. Адже частіше за все, пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей.Вогнем знищено біля 50 га природних екосистем, пошкоджено 2 житлових будинки, 3 господарчі споруди та автомобіль. Причиною цього є люди, які навмисно спалюють сміття і сухостій.

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі. Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

No Comments

Post A Comment