Дошкільна освіта Чугуївського району в умовах карантину

Дистанційна освіта в закладах дошкільної освіти cтала справжнім випробуванням не тільки для дітей та вихователів, але й батьків. Найважчими були перші тижні роботи, коли не вистачало відповідних нормативних документів, інформації щодо проведення занять в онлайн-форматі, технічних можливостей, не було чіткого плану дій в умовах карантину…
Але пройшов певний час і заклади дошкільної освіти справилися з викликами сьогодення і мають перші позитивні результати щодо організації роботи з дітьми дошкільного віку в умовах карантину.
Дистанційне навчання в закладах дошкільної освіти району відбувається по-різному. Але завданням педагога, в таких умовах, є необхідність отримати підтримку батьків. Для цього необхідно створити комфортні умови і для них. Роботу необхідно спланувати так, щоб батьки мали можливість виконувати завдання у зручний час, надавати можливості дитині поспілкуватися з друзями, підвищувати інтерес до знань цікавими завданнями тощо. Саме такий підхід здійснюють вихователі. Для цього найчастіше використовуються такі інструменти спілкування: електронна пошта, форум, чат, блог, соціальні мережі: Facebook, Telegram та Viber, які дозволяють створювати закриті та відкриті канали, групи, чати, обговорення тем, завдань, проблем, інформації.
За допомогою цих ресурсів педагоги мають можливість не тільки інформувати батьків, а й проводити освітню роботу з дітьми, дотримуючись вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, з метою запобігання проблемам зору, серцево-судинним та іншим захворюванням.
Наразі вже всі заклади дошкільної освіти району впроваджують дистанційне навчання. Найпоширенішою практикою є створення в соціальній мережі Viber групи для батьків та надання рекомендацій щодо здійснення освітньої роботи за окремими темами (фото-, аудіо-, відео-, письмово тощо) та отримання фото- та відео-звітів,
Есхарівський, Кочетоцький і Новопокровський дошкільні заклади створили групи у фейсбуці для організації дистанційного навчання, обміну досвідом, звітування. Дошкільні підрозділи навчально-виховних комплексів створили власні блоги. Для координації роботи усіх закладів дошкільної освіти району створено групу «Дошкілля Чугуївського району», де можна знайти необхідну інформацію з питань організації роботи з дітьми дошкільного віку, поради батькам, розвиваючі заняття, відео-ролики за темами занять, звіти про роботу, посилання на різні сайти з питань дошкільної освіти та інше.
Освітню роботу в умовах дистанційного навчання здійснюють не лише вихователі. До цієї роботи долучаються вчителі-логопеди, музичні керівники, практичні психологи, батьки, науковці та всі, хто цікавиться питаннями дошкільної освіти.
Особливого значення для психологічного розвантаження малюків набувають зустрічі в режимі реального часу за допомогою гаджетів. Над вирішенням цього питання зараз працюють заклади дошкільної освіти.
Відділ освіти дякує керівникам закладів дошкільної освіти, педагогічним працівникам, батькам дітей за організацію дистанційної роботи, за небайдужість та творчість, за креативні ідеї, за можливість дітям навчатися і розвиватися в умовах карантину.
Здоров’я та благополуччя, терпіння та взаєморозуміння бажаємо у цей непростий для всіх нас час!
No Comments

Post A Comment