Діагностика дитячого малюнку

З раннього дитинства малюк проявляє особливий інтерес до малювання, фарб і олівців. Для нього це не просто творчість – це спосіб пізнання і спілкування зі світом. Дитячий малюнок має свою таємну мову, він являє собою унікальний матеріал, за яким можна дізнатися характер і настрій дитини.

Однак для цього потрібно знати деякі особливості його аналізу. Звичайно, якісний аналіз дитячого малюнка та оцінку психологічного стану дитини може зробити тільки досвідчений фахівець. Як вважають психологи, уміння розбиратися в хитросплетіннях дитячих малюнків приходить після розбору тисяч і тисяч зображень. Для цього існує ряд діагностичних методик, наприклад, «Малюнок сім’ї», «Дім-дерево-людина», «Малюнок людини» і «Неіснуюча тварина».

Тому 16.11.2018 року на базі РЦДЮТ відбувся семінар для працівників психологічної служби закладів освіти району за темою «Діагностика дитячого малюнку».

Впродовж заняття працівники психологічної служби отримали розгорнуті алгоритми аналізу малюнкової методики «Малюнок людини», яку мали змогу одразу ж перевірити практично проаналізувавши власний малюнок, а також, взявши з собою малюнки  дітей. Аналізуючи малюнок дитини звертали увагу не на художні здібності малюка, а на деталі, які можуть вказувати на емоційний стан дитини, його переживання або невпевненість. Учасники семінару  дізнались про що говорять дитячі малюнки, досліджували, які актуальні проблеми та переживання вони відображають та як кольори й лінії передають настрій і почуття.

Під час семінару учасники працювали  самостійно та у групі, створювали власні малюнки, спільні ідеї та обговорювали  їх разом із психологом, арт-терапевтом, членом Всеукраїнської асоціації психосоматичної терапії та автором книги для батьків, програм для дітей Мариною Нестеренко.

Участь у семінарі взяли  працівники психологічної служби та педагоги закладів освіти району, Малинівської та Чкаловської ОТГ.

No Comments

Post A Comment