Без масових заходів на 1 вересня та з антисептиками, – Любомира Мандзій розповіла про новий навчальний рік

Попереду нас чекає цікавий навчальний рік, сповнений викликів – про це заявила заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій під час виступу на серпневій толоці EdCamp. І як би не хотілося повернутися до попередніх умов, маємо пам’ятати про пандемію.

Ключові тези виступу Любомири Мандзій:

 1. Навчання може бути організовані по-різному навіть на території однієї області.
 2. Лише червона зона передбачає заборону відвідування закладів освіти. Якщо школа знаходиться у зеленій зоні, батьки не мають права залишати дітей удома, адже іншого способу організації навчання для таких зон не передбачається.
 3. МОН рекомендує утриматися від проведення 1 вересня масових заходів. При цьому формат проведення кожна школа має визначити індивідуально.
 4. Проводити масові заходи або на відкритому повітрі, або ж з використанням дистанційних засобів.
 5. Антисептики та маски купуються засновниками з розрахунку на кількість працівників шкіл. Учнів мають забезпечити засобами захисту їхні батьки.
 6. Кожна школа має підготувати окреме приміщення для ізоляції дитини, в якої виявили підвищену температуру.
 7. Температурний скринінг для педагогів і персоналу обов’язковий, а от для учнів – ні. Але неодмінно потрібно проводити моніторинг стану здоров’я школярів.
 8. Сторонні особи (окрім тих, хто супроводжує осіб з інвалідністю) до ЗЗСО не допускаються.
 9. Необхідно підготувати окремий розклад допуску до школи та розробити маршрути руху. При цьому варто мінімізувати переміщення учнів між кабінетами, можливо, шляхом організації модульного підходу до вивчення навчальних дисциплін.
 10. МОН рекомендує для закладів освіти гнучку структуру навчального року.
 11. На серпневих педрадах варто обговорити питання щодо організації освітнього процесу у цьому навчальному році.
 12. Створити тимчасовий порядок роботи закладу у період пандемії (розклад уроків, гарфік, предмети тощо).

Також Любомира Мандзій зупинилася на деяких нюансах організації роботи педагогічних працівників. Наразі відомо, що ідея медичного страхування вчителів (з огляду на пандемію) не передбачається, але МОН обговорює можливість проведення тестувань для педагогів з головами ОДА. А що робити педагогам, які опинилися у зоні ризику? Перш за все мова йде про осіб, яким більше 60 років. Кожна школа має розробити свій тимчасовий порядок, де визначено кількість та формат роботи вчителів пенсійного віку.

Відомо, що на початку вересня вчителі мають провести діагностику рівня засвоєння учнями матеріалу минулого року та провести коригуюче навчання. Методичні рекомендації вчителі отримають уже до кінця цього тижня. Діагностика не буде уніфікованою, але кількість годин для повторення визначається по кожному окремому класі та предмету вчителем.

МОН покладає великі надії на професіоналізм, організаторські здібності та креативність директорів і педагогічних колективів. При цьому Любомира Мандзій готова обговорити організацію нового навчального року з директорами шкіл.

Джерело  https://cutt.ly/Gd5gqYO
No Comments

Post A Comment