Міжнародний день захисту дітей

Щорічно 1 червня в Україні та ще в понад 60 країнах відзначають Міжнародний день захисту дітей. У багатьох це свято асоціюється з початком літніх канікул, морозивом і веселощами, однак ця дата має не тільки розважальний підтекст.

День захисту дітей бере свій початок з 1 червня 1925 року. Саме цього дня відбулося дві події, які і стали визначальними при виборі дати свята: в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої обговорювалися проблеми дітей, а генконсул Китаю в Сан-Франциско зібрав у місті групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе – свято, яке символізує початок літа.

Офіційно Міжнародний день захисту дітей засновано в 1949 році. Саме тоді у Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення заснувати міжнародний День захисту дітей. Таке рішення було обумовлене жахливим становищем дітей по всьому світу: після Другої світової війни багато неповнолітніх лишилися сиротами, без домівок, без їжі, хворі. Це не могло залишитися поза увагою міжнародної спільноти.

А відзначати свято почали з 1950 року. Тоді урочисті заходи відбулися в 51 країні. У 1959 році ООН ухвалила Декларацію прав дитини, якою закликала батьків, громадські організації та уряди визнавати права дітей та сприяти їхньому дотриманню. Щоправда, цей документ був, швидше, рекомендаційним. А вже у 1989 році організація представила перший міжнародний документ відповідного характеру – Конвенцію про права дитини.

Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини в 1991 році, проте відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня указу “Про день захисту дітей”.

Цікаво, що з 2013 року за ініціативою ООН цього дня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків.

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі – символ спільної домівки.

Цього року Міжнародний День захисту дітей припадає на умови карантину. Але заклади освіти району долучилися до свята та привітання дітей в онлайн режимі:

  • відеопривітання «Дитинство не втрачай»
  • майстер-клас з виготовлення паперової ляльки-мотанки «Український оберіг», «Янгол на пальчик»
  • фото колаж «Дитинство моє золоте», «Ми діти твої, Україно!»
  • онлайн-виставка дитячих малюнків «Моя мрія», «Яскрава мить дитинства», «Ми щасливі», «Ми діти твої, Україно!»
  • поздоровлення багатодітних родин зі святом (святкові листівки від учнівського комітету)
  • мистецький калейдоскоп «Ми діти твої, Україно» в рамках дитячої творчості
  • фотоспогади «Моє дитинство золоте» (розміщення відео презентації в соцмережах)
  • онлайн-конкурс фоторобіт «Я і мої улюблені рослини»
No Comments

Post A Comment