Семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи

20.02.2020 відбувся семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи освітніх закладів Чугуївського району за темою «Формування ключових компетентностей Нової Української школи в умовах сучасного закладу позашкільної освіти». Семінар підготував педагогічний колектив Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості. Тема семінару була вибрана не випадково і є досить актуальною. Сьогодні дитині не достатньо давати лише знання. Важливо навчити користуватися ними та сформувати на їх основі життєві компетентності, які потрібні для успішної самореалізації, навчанні та праці.
Під час семінару були розглянуті компетентності, які формуються в умовах районного Центру дитячої та юнацької творчості, а саме: уміння навчатися впродовж життя, соціальна та громадська компетентність, інформаційно-цифрова компетентність, самовираження у сфері мистецтва, підприємливість та фінансова грамотність. Педагоги закладу поділилися своїм власним досвідом роботи та продемонстрували освітні інструменти за допомогою яких формуються компетентності на заняттях гуртків та під час районних масових заходів. Кожна компетентність була розкрита через практичну діяльність.
Соціальна та громадська компетентність була розкрита на прикладі роботи районної школи лідерів учнівського самоврядування, де було проаналізовано її діяльність за останні три роки та проведено елемент тренінгу про стратегії та стилі взаємодії між людьми.
Розглядаючи інформаційно-цифрову компетентність учасники семінару мали можливість познайомитися з роботою гуртка «Робототехніка», скласти власноруч робота з лего-конструктора та запрограмувати його дії.
Вихованці гуртків бального спортивного танцю, театру пісні, виготовлення сувенірів продемонстрували свою майстерність та занурили учасників семінару в справжню атмосферу творчості і натхнення.
Презентація соціально-економічної гри-симулятора із управління ресурсами «Життєвий капітал» показала як у ЧРЦДЮТ здійснюється розвиток такої компетентності як підприємливість та фінансова грамотність.
Одним з показників ефективності будь-якого заходу є захопленість процесом, коли ти не помічаєш як швидко плине час, коли виникає купа ідей, думок, планів на майбутнє. Саме в цьому полягає цінність подібних заходів.
Дякуємо усім учасниками семінару за активність, зацікавленість, небайдужість, професійне спілкування та зворотній зв’язок.
No Comments

Post A Comment