23 квітня – Всеукраїнський день психолога

 Життя людини — дуже непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам хвилини щастя і, водночас, приносити багато турбот і неприємностей. Іноді людині важко утримати тягар цих проблем на своїх плечах, і вона може втратити надію, віру в себе, а найголовніше – своє здоров’я. Уникнути цього нам допомагають мудрі поради досвідчених фахівців – психологів, чиє професійне свято, Всеукраїнський день психолога, відзначається в Україні 23 квітня, починаючи з 2004 року.

Психологія – це наука, що вивчає психічні явища (мислення, почуття, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах.                                                         

Протягом останнього сторіччя психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука лише у 1879 році. Але за цей час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про її стани та почуттях, про самопізнання та соціальні ролі. Протягом XX століття в суспільстві поступово формувався соціальний попит на діяльність психологів.  

Найбільш визнана діяльність практичних психологів у сфері педагогічної, медичної, соціальної, консультаційної психології. Активно розвиваються й інші напрямки практичної психології: економічна, юридична, політична, спортивна, військова. В Україні сьогодні нараховується понад 49 напрямків психологічних спеціалізацій.

Зараз в Україні професія психолога набула особливої привабливості, а психологічні знання викликають стійкий практичний інтерес.Психологи працюють у освітніх та науково-дослідних закладах, у лікарнях та різних соціальних службах, на виробництві, у правоохоронних органах та у службах з подолання наслідків надзвичайних ситуацій, у сфері реклами та спорту, у засобах масової інформації, професійних громадських організаціях по допомозі учасникам бойових дій у зоні АТО та вимушеним переселенцям.

Основними видами діяльності  психолога є просвітницька та психопрофілактична робота; психологічне консультування; психодіагностика; психокорекція, соціально-психологічна реабілітація.

Психологи  вміють розуміти, слухати і направляти нас, допомагають зрозуміти себе і свої вчинки,  розділяють з нами, як наші печалі так і радості, а також допомагають зрозуміти цінність нашого життя, полюбити себе та знайти вірний шлях до порозуміння з собою та навколишнім світом.

Діяльність працівників психологічної служби системи освіти  Чугуївського  району спрямована на забезпечення якісними соціально-психологічними послугами учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти району, зорієнтована на оновлення підходів до організації соціально-психологічного супроводу щодо взаємодії внутрішніх структурних компонентів та зовнішньої взаємодії з оточенням освітнього простору.

Будь-який напрямок навчально-виховного процесу потребує грамотного психологічного супроводу. Особлива увага в роботі психологічної служби є супровід учасників навчально-виховного процесу. Робота практичних психологів  спрямована на створення комфортних умов співпраці психолога-учня-учителя-батьків, на пошуки шляхів взаємодії виховання особистості на різних етапах розвитку.

Працівників соціально-психологічної служби закладів освіти району щиро  вітаємо з професійним святом – Всеукраїнським Днем психолога.
Нехай професійний успіх, творча наснага та оптимізм крокують поруч  з року в рік, а невичерпна життєва енергія сприяє здійсненню всіх планів та задумів, як професійних так і особистих.
Бажаємо своїми талантами і силами допомагати всій країні — шляхом позитивного впливу на кожного з нас. Нехай кожен пацієнт виходить від вас здоровим і щасливим, спокійним і умиротвореним. Успіхів у діяльності, задоволення від щоденної праці,  позитивного ставлення до життя, благополуччя  і, звичайно ж,  міцного здоров’я та любові для серця!

No Comments

Post A Comment