Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З  25 листопада 2018 року  по 10 грудня 2018 року у районі проходила щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини. Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Педагогічними колективами району проводилась діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з створення інформаційного інтерактивного стенду «Захисти життя – зупини насильство!», до уваги читачів були представлені тематичні книжкові виставки «Ми проти насилля» та проведено низку тематичних виховних заходів, конкурсів малюнків, психологічних тренінгів30.11.2018  працював консультативний майданчик: «Методи роботи з профілактики стресів і негативних емоцій учасників навчально-виховного процесу, як профілактика булінгу, мобінгу, харасменту».

30.11.2018  працював консультативний майданчик: «Методи роботи з профілактики стресів і негативних емоцій учасників навчально-виховного процесу, як профілактика булінгу, мобінгу, харасменту».

05.12.2018 проведено нараду керівників закладів освіти району за участю заступника голови Чугуївської районної державної адміністрації

Волоцкової  В.М., на якій виступили:

– старший інспектор ювенальної превенції сектору патрульної поліції Чугуївського відділу поліції ГУНП в Харківській області, майор поліції  Усевич О.М.  за темою «Про відповідальність батьків за невиконання батьківських обов’язків. Толерантність поведінки. Про попередження випадків булінгу»;

– представник громадського Центру правосуддя Бабика В.С. за темою «Про впровадження шкільної служби порозуміння в закладах освіти району».

Профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім’ї – завдання, яке стоїть перед педагогами та психологом  закладів освіти. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. Адже багато дітей  вдома та в школі, страждають від насильства . Причому мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його скриті форми (економічне, психологічне). Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

  

No Comments

Post A Comment